Blog Gimnazjum Nr 164 w Warszawie

BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA

Program autorski z biologii

program_autorski2

Głównym celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów w dziedzinie nauk ścisłych. Program ma  wprowadzić uczniów w świat nauki, zachęcić do zgłębiania tajemnic przyrody oraz prezentowania wyników własnych obserwacji, eksperymentów i przemyśleń. Program realizowany jest w ramach dwóch dodatkowych godzin biologii i chemii tygodniowo i zakłada udział uczniów w zajęciach naukowych pozaszkolnych. Uczniowie dowiadują się czym współcześnie zajmują się naukowcy oraz wykonają ciekawe doświadczenia. Produkcja syntetycznego kawioru, wykrywanie amylazy w proszkach do prania, oznaczanie zawartości witaminy C w sokach owocowych i warzywnych, produkcja sera to eksperymenty, które gimnazjaliści przeprowadzają w warunkach szkolnych.

biologia_eksperymentalna

Comments are closed.