Blog Gimnazjum Nr 164 w Warszawie

BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA

Działania dr Anny Wiktorowskiej

sztandar

Pomysłodawczyni sentencji na sztandarze szkoły „PRZEZ NAUKĘ I SPORT KU DOROSŁOŚCI”

Współorganizatorka Festiwalu kultury, nauki i sportu „Łączymy pokolenia

W czerwcu w Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie co roku odbywa się  impreza plenerowa z udziałem uczniów Gimnazjum, ich rodzin oraz mieszkańców Białołęki. Celem nadrzędnym pikniku jest promocja kultury, nauki i sportu wśród lokalnej społeczności. Wspólne aktywności, nie tylko ruchowe, łączą ludzi, bez względu na wiek. Uczniowie Gimnazjum przygotowują przedstawienia, odbywają się liczne konkursy z nagrodami. W ramach pola naukowego jest stół eksperymentalny, przy którym można samodzielnie wykonać doświadczenia: sprawdzić zawartość witaminy C w owocach i warzywach czy wyprodukować syntetyczny kawior. W ramach najbardziej dynamicznej, bo sportowej części pikniku organizowane są: turniej piłki siatkowej, mecz piłki nożnej oraz biegi sztafetowe. W trakcie trwania pikniku uczniowie pobudzają zmysły uczestników poprzez ekspozycję zdrowej żywności, połączonej z degustacją. Stałym punktem programu jest „Maraton Fitness” oraz wybór Króla i Królowej Fitness.

comenius_logo

Autorka projektu międzynarodowego Comenius 2013 – 2015: „The worlds of science and sport – two precious components in education of young EU citizens”

Międzynarodowy projekt partnerski Polska-Hiszpania-Austria-Turcja, który polega na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w nauczaniu przedmiotów ścisłych i wychowania fizycznego w krajach partnerskich oraz promuje mobilność edukacyjną uczniów i kadry nauczycielskiej. Projekt zakłada współpracę z ośrodkami naukowymi i kulturalnymi w krajach partnerskich, gdzie odbędą się warsztaty, seminaria, zajęcia laboratoryjne. Praca partnerów obejmie badania potrzeb edukacyjnych uczniów, prezentacje skutecznych metod atrakcyjnego uczenia przedmiotów przyrodniczych i wychowania fizycznego przez nauczycieli, wspólne eksperymentowanie, rozgrywki sportowe, lokalne wydarzenia łączące naukę i sport. Projekt da szansę europejskiej młodzieży wkroczenia w świat nauki oraz uprawianie dyscyplin sportowych, których na co dzień w swoim kraju nie mają.

Zdjęcie0131

Współtwórca gazetek ściennych, organizator biologicznych konkursów plastycznych i wystaw